سری Zelda یکی از آن فرنچایزهای ریشه‌دار دنیای بازی‌های ویدئویی است که در سرتاسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. حتی در کشور خود ما هم طرفداران نینتندو کم نیستند و برای آن‌ها، زلدا حکم عنوانی را دارد که نباید از تجربه‌اش غافل شوند. یکی از بهترین و دوست‌داشتنی‌ترین نسخه‌های این فرنچایز،  Link’s Awakening است. این بازی در اصل در سال ۱۹۹۳ و برای کنسول نینتندو گیم‌بوی عرضه شده بود. حالا و پس از گذشت ۲۶ سال، بزودی قرار است تا نسخه‌ی ریمیک‌ شده‌ی آن برای پلتفرم جدید نینتندو یعنی نینتندو سوییچ عرضه شود.

در وهله‌ی اول باید اشاره کرد که با یک ریمیک طرف هستیم و نه یک بازسازی ساده یا اصطلاحا Remaster. پس از گذشت ۲۶ سال از عرضه‌ی نسخه‌ی اورجینال، طبیعتا جلوه‌های بصری آن نسخه دیگر یارای رقابت با عناوین روز را ندارد و یک ریمستر ساده می‌توانست حتی اجحاف در حق یکی از بهترین‌ نسخه‌های زلدا باشد. بنابراین از آن جایی که با یک ریمیک طرف هستیم، همه‌چیز انگار از ابتدا ساخته شده است. گرافیک فنی بازی بنا به حفظ حال و هوای اورجینال اثر در حد بهترین‌های روز نیست ولی باز هم آن‌قدری بهبود یافته و در خدمت گرافیک هنری شگفت‌انگیز بازی است که می‌توان گفت بازی از نظر بصری، یک تجربه‌ی لذت‌بخش را به ارمغان خواهد آورد. تمامی لوکیشن‌های نسخه‌ی اورجینال با دقت و وسواس تمام در این ریمیک با جلوه‌های بصری جدید بازسازی شده‌ است.

با این حال، توجه سازندگان به این نکته معطوف بوده که باید به بازی اورجینال وفادار بود. در همین راستا، چیزهای زیادی از نسخه‌ی اورجینال Link’s Awakening به ریمیک آن به ارث رسیده است. به طور مثال، می‌توان به زاویه‌ی دوربین بالا به پایین نسخه‌ی اورجینال اشاره کرد که در نسخه‌ی ریمیک هم شاهد استفاده از آن خواهیم بود. از سوی دیگر، محتویات The Legend of Zelda: Link’s Awakening DX هم در نسخه‌ی ریمیک وجود خواهد داشت، پس آن سیاه‌چاله‌ی رنگی را می‌توانید به شکلی پررنگ‌ و لعاب‌تر به لطف نینتندو سوئیچ تجربه کنید. یک دنیای پهناور زیر دست شما خواهد بود و به دلخواه می‌توانید به گوشه و کنار‌ آن سرک بکشید، پرده از اسرار مختلف بردارید، ماموریت‌های اصلی و فرعی را انجام دهید و غرق در زیبایی آن شوید. تمام چیزهایی که از یک زلدا انتظار داریم.

داستان این نسخه در مورد گرفتار شدن Link در یک جزیره به نام Koholint پس از برخوردن به یک طوفان شدید در دریاست. او توسط Marin نجات داده می‌شود ولی ماموریت دارد تا با پیدا کردن ۸ آلت موسیقی Sirens، باعث بیدار شدن موجودی افسانه‌ای به نام Wind Fish از خواب شود و به این ترتیب راه خروج از این جزیره را پیدا کند. اگر تاکنون موفق به تجربه‌ی Link’s Awakening نشده‌اید، بد نیست بدانید که این بازی اولین نسخه‌ی زلدا روی کنسولی دستی بود و در آن شاهد حضور پرنسس زلدا هم نیستیم!

بازی به‌شدت مورد انتظار The Legend of Zelda: Link’s Awakening قرار است تا در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال جاری (برابر با ۲۹ شهریور ماه) به صورت انحصاری برای نینتندو سوئیچ عرضه خواهد شد.