اگر شما هم بعد از شنیدن نام Star Wars در دنیای بازی‌های ویدئویی کمی با حس تردید روبرو می‌شوید، بدانید که تنها نیستید. هنوز یادمان نرفته که EA چه بر سر Star Wars Battlefront II قرار بود بیاورد و چه جنجال‌ها که قبل از عرضه‌ی آن بازی به پا نشد. با این که شاید Battlefront II بازی بدی هم نبود، ولی سیاست‌های سودجویانه EA در قبال آن کاری کرد که دودش به چشم بازی و سازندگان‌اش برود و استقبال از آن عنوان در حدی که انتظار می‌رفت نباشد. با این حال، بهتر است آماده باشید تا نظرتان نسبت به بازی‌های ویدئویی Star Wars تغییر کند.

Star Wars: Jedi Fallen Order جدیدترین بازی از مجموعه‌ی Star Wars است که به جز استار وارز بودن، از چند جهت، جزو مهم‌ترین بازی‌های سال به شمار می‌رود. اول از هر چیز، باید گفت که سازنده‌ی آن استودیوی Respawn Entertainment است که با Titanfall 2 نشان داد حسابی در ساخت کمپین‌های داستانی تبحر دارد. دومین نکته‌ی مهم، تک‌نفره بودن این بازیست. بله، درست خواندید. بر خلاف Battlefront ها، Jedi Fallen Order یک بازی تماما تک‌نفره است. کارگردان این بازی، Stig Asmussen است، کسی که سال‌ها در استودیوی Santa Monica روی فرنچایز God of War کار کرده و حتی کارگردانی God of War 3 هم برعهده‌ی او بود. در نهایت، به نویسندگان بازی می‌رسیم که در میان آن‌ها، نام Chris Avellone مشهور هم به چشم می‌خورد. او سال‌ها روی بازی‌های نقش‌آفرینی کار کرده و با استودیوی Obsidian Entertainment هم در تعامل بوده است.

داستان این بازی مربوط به چند سال بعد از وقایع فیلم سینمایی Revenge of Sith است و ماجراهای یک شخص به نام Cal Kestis را روایت می‌کند که از دست امپراتوری کهکشانی در حال فرار است. طی فعل و انفعالاتی، او دچار حوادثی به شدت خطرناک می‌شود و یکی از بازپرسانی که شخصا توسط Darth Vader تعلیم دیده یعنی Second Sister به دنبال شکار او می‌رود. حالا و در این وضعیت بغرنج، Cal باید زنده بماند.

با یک اکشن سوم شخص طرف هستیم که بیشتر روی مبارزات نزدیک تمرکز دارد. بنابراین، فکر استفاده‌ی افراطی از اسلحه در استار وارزهای شوتر را کنار بگذارید چرا که Respawn Entertainment می‌خواهد تجربه‌ای جدید را برای مخاطبان به ارمغان بیاورد. بازی می‌خواهد یک تجربه‌ی نفس‌گیر و درگیرکننده را ارائه دهد که در هر لحظه، مخاطب  به این فکر کند که در سکانس بعدی چه اتفاقی رخ خواهد داد. ترکیب شمشیر لایت‌سیبر و نیروهای ویژه‌ی Force به شما امکان از میان برداشتن دشمنان به شیوه‌های مختلف را می‌دهد.

از یاد نبریم که در توسعه‌ی بازی، از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 استفاده شده و طبق چیزی که تاکنون از بازی دیده‌ایم، از لحاظ گرافیکی با یک عنوان سطح بالا طرف خواهیم بود. بازی Star Wars: Jedi Fallen Order قرار است تا در تاریخ پانزدهم نوامبر سال ۲۰۱۹ (برابر با ۲۴ آبان ماه سال جاری) برای سه پلتفرم پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی و اکس‌باکس وان در دسترس قرار بگیرد. ببینیم که آیا Respawn Entertainment می‌تواند بهترین استار وارز نسل هشتم را به مخاطبان تحویل دهد یا خیر.