برای طرفداران سبک ریسینگ، Need For Speed یکی از آن نام‌های مقدس است که طی سالیان دراز توانسته محبوبیت بی‌حد و حصری را میان گیمرها برای خود ایجاد کند. با این حال، در چند سال اخیر و به خصوص از آغاز نسل هشتم این مجموعه‌ در سرازیری قرار گرفته و هر نسخه‌ از آن، بیشتر طرفداران را ناامید کرده است. نسخه‌ی قبلی یعنی Payback از برخی جهات یک تیر خلاص به پیکر نیمه‌جان Need For Speed در نسل هشتم بود و حالا، Ghost Games و EA کار سختی برای جبران شکست‌های گذشته‌ی این فرنچایز در نسل هشتم و عرضه‌ی یک نسخه‌ی قابل‌قبول در اواخر نسل دارند. با همه‌ی این‌ها، Need For Speed Heat می‌خواهد نشان دهد که دود از کنده بلند می‌شود و یکی از قدیمی‌ترین فرنچایزهای سبک ریسینگ هنوز تمام نشده است.

در اولین گام، Ghost Games تلاش کرده تا هم نظر طرفداران مسابقات‌ رسمی را به خود جلب کند و هم طرفداران مسابقات‌ خیابانی. در NFS Heat، شما روزها را به مسابقات رسمی در مسیرهای مشخص و از پیش تعیین شده مشغول می‌شود و شب‌ها، نوبت به همان سنت قدیمی مجموعه‌ یعنی مسابقات خیابانی غیرقانونی می‌رسد. در واقع، بر خلاف نسخه‌ی قبلی یعنی Payback در Heat خبری از چرخه‌ی شب و روز نیست و شما خودتان می‌توانید بین شب و روز سوئیچ کرده و فعالیت‌های مرتبط با آن زمان را انجام دهید. این نسخه در شهر Palm City جریان دارد، که در واقع با الهام از میامی آمریکا و نواحی اطراف آن ساخته شده و جغرافیای متنوعی دارد.

 

از کوهستان‌ها و مناطق آزاد گرفته تا شهرها و بزرگ‌راه‌ها، همگی در نقشه‌ی وسیع این شهر گنجانده شده‌اند تا گیمرها در طول تجربه‌ی بازی احساس خستگی از محیط‌ها را نداشته باشند. با مسابقاتی که در طول روز انجام می‌دهید، پول به دست خواهید آورد که در نهایت آن را خرج خرید ارتقاها و خودروهای جدید می‌کنید. در شب اما وضعیت متفاوت است. هر چقدر که بیشتر در مسابقات شبانه برنده شوید، شهرت یا RP شما بالا می‌رود و بالا رفتن آن، پلیس‌ها هم نسبت به شما حساسیت بیشتری نشان خواهند داد و خشن‌تر عمل خواهند کرد. شب‌ها باید قبل از اینکه توسط پلیس دستگیر شوید یا خودرویتان نابود شود، به پناهگاه برگردید. یک خط داستانی هم در رابطه با همین کشمکش‌های پلیس و رانندگان خیابانی قرار است در بازی وجود داشته باشد.

در NFS Heat شاهد حضور ۱۲۷ خودرو از ۳۳ برند خودروسازی مختلف هستیم. فراری هم پس از یک نسخه‌ غیبت، دوباره پای محصولات‌اش را به Need For Speed باز کرده است. متاسفانه این نسخه هم پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای خواهد داشت ولی نه به شکل لوت‌باکس‌هایی که قطعات ارتقا را در خود دارند، بلکه در قالب یک سری آیتم برای تسریع پیشرفت در بازی (اصطلاحا Time Saver).

بازی Need For Speed Heat در تاریخ هشتم نوامبر سال ۲۰۱۹ (برابر با ۱۷ آبان ماه سال ۱۳۹۸) برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار خواهد گرفت و خواهیم دید که آیا بازی می‌تواند تجربه نه‌چندان دلچسب نسخه‌های قبلی فرنچایز در نسل هشتم را از ذهن ما پاک کند یا خیر.