photo_2016-08-14_09-13-38

درسته این شب ها که میخوابیم صبح بلند میشیم یک ّFinal Fantasy جدید تایید میشود اما این بازی یک زمانی نقش ناجی را بازی کرد و داستان تولد این بازی یکی از قشنگ ترین قصه ها در دنیای گیم است. سال 1987 بود که اسکوئر انیکس (اسکوئر سافت آن زمان)تا مرز ورشکستی پیش رفته بود و هیرونوبو ساکاگوچی کبیر در آن زمان کارمند اسکوئر بود که کارگردانی و برنامه ریزی ساخت بازی ها را برعهده داشت البته قبل استخدام در این کمپانی او مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده بود و برای پیوستن به صنعت بازیسازی درس و دانشگاه را رها کرده بود و پس از چندین باری که در ساخت بازی ناموفق بود با خودش عهد بسته بود که با آخرین اسکناس ها و اعداد حساب مالی اسکوئر یک بازی شانس خود را برای آخرین بار تست کند.
چون سرنوشت خود او و این کمپانی به این بازی وابسته بود اگر این آخری هم دچار شکست میشد او باید برمیگشت به دانشگاه و اسکوئر اعلام ورشکستگی میکرد به همین منظور نام آن را Final Fantasy گذاشت شاید بتوان آن را سرانجام فانتزی یا سرانجام تخیلی معنا کرد در واقع شاید معنای تحت الفظی دقیق نداشته باشد اما همان ترکیب این دو کلمه کاملا حس آن روز های ساگاگوچی و اسکوئر را بیان میکند که فاینال فنتسی عرضه شد و 400 هزار نسخه فروخت و نقش ناجی را ایفا کرد و به پایانی فانتزی برای بی پولی و ورشستگی اسکوئر مبدل شد و بالای 100 میلیون نسخه از سری اصلی و نسخه های فرعی در سراسر جهان فروخته شده است و به یکی از بزرگترین فرنچایز های دنیای سرگرمی تبدیل شد.
ولی حیف بود که ساگاگوچی سال 2004 از اسکوئر جدا شد و نه دیگر ساگاگوچی به موفقیت قبل دست پیدا کرد و نه فاینال فنتسی. امیدمان به ریمیک نسخه هفتم و نسخه پانزدهم این بازی است شاید یک روزی بازفاینال فنتسی نقش ناجی را این بار برای پر رنگ کردن خاطرات جدید ما باید بازی کند