اگر بخواهیم بازی مورد انتظار Code Vein را در یک جمله خلاصه کنیم، می‌توان گفت که این بازی بیش از هر چیز به مانند یک دارک سولز انیمه‌ای است! پروژه‌ی جدید Bandai Namco همان‌قدری که مطمئن است که می‌تواند طرفداران بازی‌های ژاپنی را به خود جلب کند، دوست دارد تا بابی باشد برای ورود افراد تازه‌وارد به دنیای اکشن – نقش‌آفرینی‌های ژاپنی و نظر آن‌ها را هم به خود معطوف نماید.

Code Vein در یک دنیای پساآخرالزمانی جریان دارد که اوضاع در آن بر وفق مراد نیست. دنیای بازی پر شده از ومپایرها و موجودات خون‌خوار و عجیب و غریبی که راه را برای قهرمانان بازی سد کرده‌اند. انسان‌های باقی‌مانده روی کره زمین Revenant نام گرفته‌اند. شما هم یکی از همین افراد هستید. شخصیت شما حافظه خود را از دست داده و حالا شما باید برای دفاع از اجتماع انسان‌های باقی مانده و فهمیدن چیزهایی که از یاد برده‌اید، بجنگید.

گیم‌پلی بازی با الهام شدید از سری Dark Souls که اتفاقا ناشر آن همین شرکت Bandai Namco بود، ساخته شده است. مبارزات بازی کاملا سخت و چالش‌برانگیز هستند و باید به شکلی کاملا هوشیار و بادقت دشمنان را از پیش روی بردارید. از الآن‌ آماده باشید چرا که در این بازی بارها کشته خواهید شد! با این حال، گذشته از این که هوش مصنوعی هم شما را در مبارزات بازی همراهی خواهد کرد و می‌توانید از کمک شخصیت‌های همراه‌تان کمک بگیرید، اسلحه‌ها و قدرت‌های زیادی هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا به کمک آن‌ها بتوانید دشمنان را از پیش رو بردارید و آن‌ها را شکست دهید. با از بین بردن دشمنان، شما می‌توانید امتیازی به نام Haze کسب کنید که روند ارتقای شخصیت شما به همین امتیاز وابسته خواهد بود. المان‌های پررنگ بازی‌های نقش‌آفرینی مثل همین ارتقای شخصیت، ارتباط با شخصیت‌های جانبی و انجام ماموریت‌های فرعی در کنار ماموریت‌های اصلی از نکات پررنگ و مهم بازی Code Vein خواهند بود. قابلیت ارتقای اسلحه هم در بازی وجود دارد. تنوع اسلحه‌ها و در کنار آن، تنوع قابلیت‌های جدیدی که می‌توانید به وسیله ارتقای شخصیت و اسلحه به دست بیاورید آن قدری زیاد است که سازندگان قول داده‌اند هر کسی با هر سبکی که دوست دارد می‌تواند بازی را پیش ببرد. تنوع مبارزات به خاطر دلایلی که ذکر کردیم به شدت بالاست. طرفداران نقش‌آفرینی‌های ژاپنی می‌دانند که سیاه‌چال‌ها بخش مهمی از این عناوین هستند و در Code Vein هم شاهد انواع و اقسام آن‌ها هستیم.

امضای خاص Code Vein در واقع آن استایل گرافیکی منحصر به فرد آن است. بازی با الهام از انیمه‌ها ساخته شده و به همین جهت، علاقه‌مندان به انیمه‌ها می‌توانند خیال‌شان راحت باشد که بازی زیبایی انتظارشان را می‌کشد. سازندگان آن‌قدر از انیمه‌ها الهام گرفته‌اند که حتی سکانس آغازین بازی را استودیوی انیمیشن‌سازی Ufotable که در توکیو واقع شده، ساخته است! خوشبختانه، لازم نیست زیاد منتظر بمانیم و ببینیم که دارک سولز انیمه‌ای در عمل چطور خواهد بود. این بازی جذاب قرار است تا در تاریخ ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۱۹ (برابر با ۵ مهر ۱۳۹۸) برای اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر شود.