فروشگاه گیم پلی ایران

ریجن چیست؟

توضیح در مورد ریجن
Region (ریجن)در لغت به معنای منطقه میباشد و برای عرضه محصولات صوتی و تصویری کره زمین با اعداد و لغاتی طبقه بندی شده اند که به صورت زیر میباشد:

-Region 1
مربوط به کشور امریکا و کاناد
-Region 2
اروپا و خاورمیانه
-Region 3
جنوب شرقی آسیا و ژاپن و هنگ کنگ و کره جنوبی
-Region 4
قاره اقیانوسیه و کشور استرالیا

-باید عرض کنیم که در زمینه کنسول ها ریجن ها از نظر سخت افزاری و نرم افزاری هیچ تفاوتی با هم ندارند و فقط کنسول پلی استیشن ریجن 3 دکمه تایید به جای ضربدر کلید دایره میباشد.
-تفاوت قیمت ریجن های مختلف کنسول به دلیل موجودی بازار و ارزش پول مناطق و هزینه ارسال تا ایران آن میباشد.
-کنسول ایکس باکس وان ریجن 1 دارای برق 110 ولت میباشد و نیاز به مبدل دارد و ایکس باکس وان ریجن 2 برق اش 220 میباشد و با برق کشور ما سازگار میباشد
-کنسول های نسل هشتم هیچ کدام قفل ریجن ندارند و هیچ محدودیتی را برای اجرای بازی ایجاد نمیکنند به طور مثال شما امکان دارد کنسول ریجن 2 داشته باشید و بازی ریجن 3 را داخل آن قرار بدهید و به راحتی اجرا خواهد شد.
ریجن بازی ها:

-در پشت پک بازی ها یکی عکس کره زمین کوچک وجود دارد که داخل آن یکی عدد یا کلمه نوشته شده است از آنجا میتوانید ریجن بازی خود را متوجه بشوید.
-در بازی ها به جای واژه ریجن 1 از کلمه ریجن آل استفاده میشود که در واقع همان ریجن یک میباشد.
-ریجن بازی ها در بخش آنلاین بازی کردن هیچ محدودیتی را ایجاد نخواهد کرد به جز بازی هایی که سرورشان ریجن لاک دارد که تعداد این بازی ها انگشت شمار است بازی هایی از قبیل Mortal Kombat X و PES که کسانی که ریجن 2 داشتند فقط با ریجن 2 داران میتوانستند بازی کنند و ریجن آل ها با هم میتوانستند بازی کنند.
-ریجن تنهایی جایی که بر روی کنسول پلی استیشن 4 محدودیت ایجاد کند در زمینه خرید محتویات قابل دانلود(DLC) میباشد شما اگر بخواهید برای بازی که ریجن اش 2 است DLC بخرید باید حتما از پلی استیشن استور اروپا یا انگلیس خریداری کتید زیرا DLC باید با ریجن بازی و ریجن اکانت (آدرس کشور وارد شده در اکانت) یکی باشد و برای خرید DLC بازی ریجن آل باید آدرس اکانت شما امریکا باشد و با توجه به اینکه در کشور ما اکثر گیمرها کشور امریکا را انتخاب میکنند اگر برای بازی ای قصد خرید DLC را دارند باید بازی ریجن آل را انتخاب کنند.-کنسول ایکس باکس وان در زمینه خرید DLC و ریجن اکانت هیچ محدودیتی ایجاد نمیکند و این موضوع در کنسول ایکس باکس وان مهم نمیباشد.
-کد DLC و خرید آن ربطی به ریجن کنسول ندارد.
-به شما پیشنهاد میشود بر روی کنسولتان حداقل دو اکانت از کشور های مختلف داشته باشید تا در وارد کردن DLC ها مشکلی برایتان ایجاد نشود.

-اگر فراموش کرده باشید که چه کشوری را برای اکانت خود انتخاب کرده اید یک راه ساده برای فهمیدن این موضوع این است که به استور مراجعه کنید و قیمت های محصولات را ببینید اگر به دلار بودند امریکا و اگر پوند و یورو بودند به ترتیب انگلستان و اروپا میباشد و همچینین از بخش اطلاعات اکانت نیز به آدرس اکانت خود پی ببرید.
-برای وارد کردن گیفت کارت ها اعم از شارژ دلار و پوند و PLUS و GOLD باید ریجن گیفت کارت خریداری شده با آدرس اکانت شما یکی باشد.