Dark Souls III Steelbook

برند:

این را قبول دارید که هر بازی یک حس خاص به ما میدهد که بعدها اگر حتی داستان و راه و مراحل آن بازی را فراموش کنیم آن طعم آن حس را خوب در قلب مان احساس میکنیم.
مثل حس اولین بازی فوتبال , مثل حس اولین هدشات ,مثل حس باس فایت,مثل حس اولین مرگ,مثل حس اولین ترس….
شاید بسیاری از این احساس در بازی ها تاحدی شبیه هم باشند اما مطمئن هستیم ناب ترین و خاص ترین حس میان آنها حس بازی های میازاکی و سری دارک سولز است که واقعا جای دیگری در قلب گیمرها دارد.

خرید بازی Dark Souls III برای پلی استیشن 4-Playstation 4

You Died
Dark-Souls-3

واقعا معرفی کردن عنوان خاص و استثنایی و ناب مثل دارک سولز 3 کار سختی است چندی پیش مقاله ای در وبسایت منتشر کردیم با نام تولد سری سولز که پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن این معرفی محصول آن را مطالعه فرمایید تا در مسیر وحشتناک و دلهره آور دارک سولز قرار بگیرید.

میازاکی خالق سری سولز و بلادبورن در این چند سال میراثی از خود باقی گذاشت که شاید مثل کارگردان بزرگ هموطنش یعنی آکیرا کوروساوا از او به عنوان یک نابغه در بازی سازی یاد کنیم.اما کوروساوا به اندازه میازاکی شاید آزار نداشت و آنقدر دیوانه نبود.

maxresdefault
چیزی که بازی های سولز را از بقیه جدا میکند…. .
واقعا خیلی فکر کردیم تا ببینیم چه چیزی دارک سولز را از بقیه جدا کرده, واقعا توصیفش در قالب کلمات و جملات سخت است این تفاوت را باید با احساس انتقال داد! واقعا چرا یک بازی با این درجه سختی انقدر نزد گیمرها بلند مرتبه است؟ فکر کنیم بهترین جواب جادوی میازاکی باشد شخصی که  محیط و اتمسفری و به خصوص شیوه ی مبارزات و گیم پلی ای طراحی کرده که هر چقدر سخت باشد تا سر حد مرگ لذت بخش است.بله حتما این جادو است که باعث میشود شما در بازی دارک سولز 10 بار در یک مسیر کشته شوید و انواع اقسام ناسزاها را به میازاکی و تیم او بدهید و بار یازدهم که در این مسیر قدم میگذارید شاید باز هم بمیرید و این بار چاشنی فحش و ناسزا کوبیدن مشت به در و دیوار باشد اما نهایتا بار دوازدهم سرسخت تر از قبل وارد این مسیر میشوید و شاید موفق شوید و این اساس بازی دارک سولز و لذت نهفته در آن است.
حتی نیمه شب که به ساعت نگاه میکنید دوست ندارید از دارک سولز جدا شوید و به رختخواب بروید و شاید آن زمان دنیای شما بسیار کوچک باشد کوچک به اندازه دنیای بی انتهای دارک سولز.دوست دارید زودتر صبح شود تا دوباره زندگی شما در روح های تاریک خلاصه شود و میان این فکر ها و شایدهایی که در ذهنتان قبل از خواب مرور میشود یک احساس یک عشق دیوانه وار نسبت به میازاکی و From Software شعله ور باشد بله این جادو است که دارک سولز را از بقیه بازی ها جدا میکند آن جادو آن عشق خاص است عشق خاص یعنی اینکه کسی باعث آزار شما شود و از آن لذت ببرید و او را هم فحش بدهید هم تحسین کنید و حتی عاشق آن شوید.

wh4etpa7skadzd3cnsqt

داستان سری سولز و بلادبورن بسیار زیباست اما در طرف دیگر کشف و درک آن بسیار سخت و پیچیده است.چون شیوه ی روایت آن به شدت مرموز است داستان نسخه سوم در قلمرو پادشاهی Lothric رخ میدهد جایی که شما دوباره در نقش یکی از جنگجویان برای یک هدف بزرگ قرار میگیرید و این هدف جلوگیری از آخرالزمان در میان نبرد نور و تاریکی است و دشمن شما Lords Of Cinder است نامش آشناست درست است؟او یک زمانی حکم قهرمان را برای ما داشته…. .

این اولین بازی نسل هشتمی از سری سولز است و باید از آن توقع یک گرافیک نسل هشتمی را داشته باشیم چیزی که خیلی در نمایش های بازی به چشم می آمد نورپردازی پویا (مخصوصا شعله ها و جرقه های آتش) و البته افکت ذرات گرد و خاک است که پس از برخورد ضربات به هوا بلند میشد.در کنار چنین گرافیک فنی قوی باید انتظار یک طراحی هنری و طراحی مراحل و محیط استثنایی را داشته باشید زیرا تیم From Software هنرش را با بلادبورن در زمینه طراحی اثبات کرده است.طراحی گاتیک گونه ی بلادبورن به قدری زیبا بود که همان سلیقه و هنر در دارک سولز 3 نیز بکار برده شده است تا جایی که جو و فضای دلهره آور و مرموز را مدیون این طراحی است و به جرات بهترین طراحی هنری در سری سولز را باید بگوییم دارک سولز 3 دارد.

Dark-Souls-1

اما میرسیم به بارزترین نقطه قوت دارک سولز یعنی بخش گیم پلی!مکانیزم و اساس مبارزات به مانند نسخه های قبل است یعنی به همان اندازه لذت بخش خواهد بود اما با وجود عرضه بلادبورن سری سولز هم مانند این بازی کمی سریعتر از قبل شده است و با سیستم جدید با نام Battle Art قدمی فراتر از سری سولز و بلادبورن در سبک مبارزات نهاده است.Battle Art یعنی اینکه کاراکتر و اسلحه های بازی یک سری مهارت و قابلیت ویژه دارند که هنگامی که با استفاده از قدرت جادو (Magic) فعال میشوند و برای یک حرکت یا یک زمان خاص حرکات و ضربات شما دارای صدمه و سرعت بیشتری میشود.این قابلیت جدید علاوه بر پیچیده تر کردن مبازرات تنوع زیادی به آنها داده است و این میتواند باعث جذب مخاطبان جدید به این گونه سبک مبارزه شود البته همین Battle Art باعث شده است شاهد برتری کیفیت اسلحه ها نسبت به کمیت آنها باشیم و درضمن  این را بدانید که دو کلاس مبارزه جدید نیز در این نسخه اضافه شده است.

2918184-readystanceart_sample_1438786865

اما میرسیم به مهمترین نکته گیم پلی یعنی دشمنان و باس فایت های این شاهکار,که باید عرض کنیم باز هم در طراحی باس فایت میازاکی نبوغ خود را برای بار چندم نشان داده است و شما با هیولاهای ریز و درشت نبردهای سهمگین را تجربه خواهید کرد و در نقد های بازی هم به این نکته اشاره شده است که باس فایت های دارک سولز 3 سخت ترین در سری سولز تا بحال است(حتما طرفداران دارک سولز با خواندن این جمله لبخندی بر گوشه ای لبشان نقش بست زیرا واهمه ی تمامی آنها آسان شدن دارک سولز است و این جزئی از جادوی میازاکی است).
یکی از ویژگی های جدید باس ها قابلیت Heat Up است که با توجه به هوش مصنوعی و وضعیت مبارزه رفتار و اخلاق و خشم آنها تغییر میکند که این باعث میشود که شما برای انتخاب استراتژی خود همیشه مواظب باشید و سعی کنید که بدانید این باس الان در چه وضعی قرار دارد.

2

بخش آنلاین بازی هم به مانند گذشته است و در Co-op و PVP خلاصه میشود و مثل نسخه های قبل شما میتوانید با کمک گرفتن از دوستانتان برای کشتن باس ها راه هموارتر داشته باشید و یا در بعضی از مکان ها مورد تهاجم روح های قرمز که پلیر های دیگر هستند قرار بگیرید و برای بدست آورد Souls با هم بجنگید.

 1

اگر چند سال دیگر قرار باشد از شما بخواهند که برترین بازی های نسل هشتم را انتخاب کنید مطمئن هستیم که یکی از کاندیدا های شما برای کسب بهترین بازی ها دارک سولز 3 است پس این شاهکار را تجربه کنید زیرا نسل هشتم قرار است در میازاکی و استدیو اش خلاصه شود.

سازنده

From Software

ناشر

Namco Bandai Entertainment

پلتفورم

Playstation 4 Xbox One PC

سبک

Action-RPG اکشن-نقش آفرینی

Mode

Single Player Multiplayer

درجه سنی

Mature بالای 17 سال

تاریخ عرضه

12 آوریل 2016 24 فروردین 1395

Region

,