The World Ends with You: Final Remix

برند:

دسته: ,

بازی The World Ends with You Final Remix عنوانی است که در سبک اکشن و نقش آفرینی می‌باشد و توسط استودیوی بازی سازی Square Enix، Jupiter، h.a.n.d توسعه یافته و توسط کمپانی Square Enix نیز به انتشار رسیده است. در بازی The World Ends with You شما از مکان و زمان‌های معمول بازی‌های این شرکت که شامل جادو و جادوگری در زمان‌های قدیم می‌باشد، به عصر مدرن کشور ژاپن در شهر توکیو منتقل شده‌اید و جریانات بازی در زمان حال روایت می‌شود. با اینکه بسیاری از المان‌ها و مکانیک‌های معمول بازی‌های شرکت Square Enix در بازی The World Ends with You حضور ندارند، ولی باز هم بازیکنان آشنا با ساخته‌های این شرکت می‌توانند شاهد کلی نوآوری و سیستم آشنا در هنگام تجربه بازی باشند که لبخندی را بر ریو لبانشان می‌نشاند.

روایت داستان در بایز The World Ends with You Final Remix به شکل بسیار عمیق و پیچیده‌ای می‌باشد که حول محور پیدا کردن خود و دستیابی به معنای زندگی در دوران نوجوانی می‌باشد. گیم پلی بازی در مدت زمان بالای ۲۰ ساعته ی آن این داستان و روایت عمیق را به بهترین نحو ممکن به بازیکنان ارائه می‌دهد و به سختی می‌توان به داستان بازی ایرادی وارد کرد. شخصیت اصلی بازی Neku نام دارد که با وی بازی می‌کنید. وی فردی نوجوان می‌باشد که خود را در وسط یک بازی عجیب و غریب در درون قلب شهر توکیو در محله Shibuya پیدا می‌کند و با اینکه این ناحیه دارای جمعیت و شلوغی بالایی می‌باشد، ولی تنها بازیکنان و رقیبان Neku هستند که توانایی دیدن وی را دارند و همین موضوع به تنهایی بر روی موضوع تنهایی و متفاوت بودن از دیگران دست می‌گذارد و بحث‌های عمیقی را درون بازی می‌گنجاند.

کی از چیزهای دیگری که باید در رابطه با داستان سرایی در بازی The World Ends with You Final Remix به آن اشاره کرد، تعداد بسیار بالای دیالوگ‌ها و مکالمه‌ها درون بازی است که با وجود اینکه تعداد کمی از آن‌ها دارای صداپیشگی می‌باشند، ولی تعدادشان به هیچ وجه کم نبوده و به صورت متنی بر روی یک حباب، میان بازیکنان رد و بدل می‌شوند. خوشبختانه این موضوع به هیچ وجه به روایت بازی ضربه نزده و شوخی و تعادل در شیوه روایت بازی وجود دارد و جلوی تکراری شدن آن را می‌گیرد.