Darq

1,230,000 تومان

برند:

تاریخ انتشار: 5 فروردین 1400
توسعه دهنده: Unfold Games
ناشر: Unfold Games, Bloober Team
ژانر: Puzzle Video Game, Adventure game, Stealth game
پلتفرم ها: PlayStation 5, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Xbox Series X and Series S
رده سنی: بالای 16 سال
حالت: تک نفره

شناسه محصول: نامعلوم دسته: ,

بازی DARQ یک بازی معمایی و ترسناک – روانشناختی است که داستان یک پسر به نام لویید را به تصویر می‌کشد، که خود را درون یک رویای واقعی حس می‌کند. این رویا برای لویید به سرعت تبدیل به یک کابوس می‌شود و او نمی‌تواند بیدار شود. حال، وظیفه لویید این است که با دستکاری قوانین فیزیک و جهان شکل گرفته در این رویا زنده بماند و به تاریکی پناه ببرد. در بازی DARQ دو گزینه صدا و نور نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

بخش‌هایی از بازی در تاریکی مطلق جریان دارند و برای حرکت قطعات، شما باید به شنیدن صداها اکتفا کنید. این بازی هم‌چنین دارای پایان چندگانه، روایتی صامت و یک تجربه‌ی ۴ الی ۵ ساعته برای مخاطب در بر خواهد داشت. سازندگان قول یک گرافیک هنری بی‌نظیر ترکیبی ۲ بعدی و ۳ بعدی را داده‌اند. همچنین آن‌ها وعده دادند که بازی دارای معما‌هایی با استفاده از قوانین فیزیکی، عناصر تولید شده تصادفی گیم‌پلی و پایان‌های متفاوتی خواهد بود.

DARQ Complete Edition

مهم‌ترین مکانیسمی که در بازی Darq دیده می‌شود، از کار انداختن جاذبه و گرانش است. تنها با فشردن یک کلید می‌توانید جاذبه را به سطل آشغال بیندازید و مانند فضانوردها در هوا بچرخید و به این سمت و آن سمت غلط بزنید و محیط را از دید دیگری مشاهده کنید. معمولاً لوازمی که برای حل معما نیاز دارید در گوشه‌های محیط پنهان‌شده‌اند و لازم است که بدون جاذبه به سمت آن‌ها خیز بردارید. تمام هدف اصلی بازی حل کردن یک سری معماهای پی‌درپی است که در آخر حقیقتی بزرگ را در ذهن شخصیت اصلی برملا می‌کند. معمولاً یک شیوه مشخص برای حل معماها وجود ندارد و هر بار باید نقطه‌نظر نگاه به معما را تغییر دهید و آن موقع است که می‌فهمید. ازآنجاکه بازی داخل ذهن این پسربچه روایت می‌شود، طبیعی است که همه معماها منطقی حل نمی‌شوند و بعضی‌اوقات لازم است از یک مار برای وصل کردن جریان برق قطع‌شده استفاده کرد!

DARQ: Complete Edition Announced for PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One,  Switch, & PC - Gamer Tweak

هرکدام از فصل‌های بازی Darq با مکانیسم‌های جدید مزین شده است و در ابتدا نگران تغییر جاذبه خواهید بود و بعداً باید نگران این باشید که اتاق نیز می‌تواند بچرخد و همین چالش جدیدی برای شما به وجود می‌آورد. یک سری هیولاها نیز وجود دارند که حمله‌ای سریع را پیش می‌برند و باید مواظب آن‌ها بود و بالاخره هنگام حل معماها نگاهی به این حال به هم زن‌ها نیز داشته باشید. بازی با اتمسفر تاریک و سکوتی که در اکثر اوقات پایدار است، محیطی ترسناک را پدید آورده است. صداسازی فوق‌العاده است و مطمئنم از صدای قدم‌های خود نیز وحشت‌زده خواهید شد.

Darq پازل‌های فوق‌العاده خوش ساختی را در خود جا داده است که حل کردن آن‌ها نیاز به ذهن بازی دارد و قرار نیست که یک سری پیچ و مهره را روی‌هم محکم کنید. بازی پر از ایده‌های خلاق است و تجربه آن را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

Darq: Complete Edition - PS5 Review - PlayStation Country

Region

دیدگاه‌ها

هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

Be the first to review “Darq”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1,230,000 تومان
( 0 نظر )